logo serwisu kredytdlafirm.biz.pl


Startuj z FM Bankiem – Kredyt na dobry początek?

19 września, 2014

Startujesz z własnym pomysłem, ale brakuje Ci kapitału? Szukasz odpowiedniej formy sfinansowania rodzącego się właśnie biznesu? Odpowiedzią może być oferta FM Banku – ,,Kredyt na start”.

FM Bank całkiem niedawno podpisał umowę poręczeniową z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym w ramach ,,Programu Ramowego Wspólnoty Europejskiej na rzecz Konkurencyjności i Innowacji”. Dzięki temu bank poszerzył swoją ofertę produktową o preferencyjne kredyty przeznaczone dla sektora mikro i małych przedsiębiorstw. Program gwarancji ze strony EFI ma na celu zwiększyć dostępność do kapitału początkowego dla młodych firm oraz uprościć procedurę pozyskania środków finansowych na rozwój.

kredyt na start w fm banku - charakterystykaPodstawowa charakterystyka produktu ,,Kredyt na Start” FM Banku

Pierwszym kryterium, jakie należy spełnić, aby ubiegać się o produkt to staż firmowy. FM Bank wyraźnie określa zasady – Prowadzisz biznes dłużej aniżeli 12 miesięcy, zobowiązania nie dostaniesz! Produkt jest przeznaczony dla raczkujących dopiero na rynku przedsiębiorstw z doświadczeniem nie dłuższym niż rok.

Minimalna wysokość kredytu to 3 000 zł. Kwotę do 80 000 zł dostaniemy w ramach gwarancji Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego. Więcej, bo aż 100 000 zł możemy otrzymać dzięki akcji JEREMIE. To kolejna inicjatywa pozadotacyjnego wsparcia dla MSP. Dzięki temu przedsięwzięciu, młodzi przedsiębiorcy uzyskują dostęp do kredytów z darmowym poręczeniem bez konieczności ustanawiania zabezpieczeń na prywatnym majątku.

FM Bank pozwala rozłożyć spłatę zobowiązania na okres do 60 miesięcy. Nie wymaga też określonego rodzaju rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Ponadto o produkt dedykowany dla ,,rynkowych świeżaków” mogą starać się franczyzobiorcy.

,,Kredyt na Start” – pod lupą

Chęć ułatwienia dostępu do środków finansowych na rozwój przedsiębiorcom stawiającym swoje pierwsze kroki na rynku zasługuje niewątpliwie na uznanie. Sprawdźmy jednak, ile taka atrakcja kosztuje oraz, czy owo uznanie będzie miało pozytywny wydźwięk. Jest kilka kwestii, które powinniście wziąć pod uwagę:

1. Prowizja za przyznanie kredytu może wahać się od 3,00 % do 5,00 %.
2. Prowizja za wcześniejszą spłatę zobowiązania w okresie 24 miesięcy od daty zawarcia umowy wynosi 5,0 %, zaś w okresie powyżej dwóch lat 3,0 %.
3. Promesa kredytu to 0,5 %, nie mniej jednak jak 200 zł.
4. Na forach internetowych aż huczy o ilości papierkowej roboty przy uruchamianiu kredytu.

Znikoma ilość minusów oraz cały katalog plusów oferty banku skłania nas do wydania jednoznacznej opinii – ,,Kredyt na start” FM Banku – to dla Ciebie szansa młody biznesmenie.

——————————————————-

czy wiesz, że ?Jeżeli nie stawiasz pierwszych kroków we własnym biznesie, a twoja firma potrzebuje gotówki na rozwój – zainteresuj się „Ekspresowym Kredytem Biznesowym” w BZ WBK.

Kontakt | Google | Obrazki zamieszczone na stronie w oparciu o licencje Creative Commons