logo serwisu kredytdlafirm.biz.pl


Pożyczka bezzwrotna w Idea Bank dla firm – nasza recenzja

13 września, 2014

recenzja pożyczki bezzwrotnej w Idea bankCałkiem niedawno w asortymencie produktów kredytowych dla firm zagościła nowa interesująca oferta Idea Banku, o dość wdzięcznie brzmiącej nazwie „Pożyczka Bezzwrotna”. O tym czy wspomniany produkt to rewolucja wśród produktów dla firm, czy kolejna promocja szyta grubymi nićmi dowiemy się w niniejszym artykule.

Idea Bank oferuje szereg form finansowania działalności gospodarczej zarówno dla firm z długoletnim stażem, jak i podmiotów stawiających dopiero pierwsze kroki na rynku wolnokonkurencyjnym. To jeden z nielicznych podmiotów finansowych, który oferuje dedykowany produkt – „Kredyt na start” przeznaczony dla firm młodych rozpoczynających dopiero działalność gospodarczą. Niemniej dziś bliżej przyjrzymy się innemu produktowi.

Podstawowa charakterystyka produktowa Pożyczki Bezzwrotnej Idea Bank.

Dla kogo?

Oferta przeznaczona jest dla określonego rodzaju przedsiębiorstw. Tylko osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą mogą ubiegać się o zobowiązanie w wysokości do 15 000 złotych. Maksymalny okres kredytowania wynosi 120 miesięcy. Pożyczkę można zaciągnąć już w pierwszym miesiącu prowadzenia działalności gospodarczej.

Należność spłaca się na końcu trwania umowy, z możliwością umorzenia kapitału pożyczkowego, czyli kwoty, na którą zadłużyliśmy się w banku. Przez cały okres kredytowania spłacane są wyłącznie odsetki. To rozwiązanie sprawia, iż na pierwszy rzut oka oferta wydaje się ponadprzeciętna, ale czy tak jest naprawdę? Gdzie jest haczyk?

Kiedy Idea Bank umarza pożyczkę?

Bank uwolni nas z konieczności płacenia zobowiązania na koniec okresu trwania umowy, wyłącznie po spełnieniu poniższych warunków:

  • należy wpłacić prowizję z tytułu udzielenia zobowiązania (na chwilę obecną jest to promocyjna kwota 0 zł),
  • powinniśmy terminowo spłacać przez cały okres odsetki od udzielonej pożyczki,
  • przez ten czas na konto firmowe Idea Banku musi wpływać miesięcznie minimum 500 zł,
  • należy zawrzeć umowę z firmą TAX Care SA o obsługę księgową firmy. Umowa musi obowiązywać do końca spłaty zadłużenia a opłata za usługę winna być terminowo  regulowana,
  • koniecznie należy pilnować terminu złożenia wniosku o umorzenie/zwolnienie z zobowiązania.

Warto również zwrócić uwagę na to, że bank nie pobiera opłaty za wcześniejszą spłatę należności oraz za fakt złożenia wniosku o kasację długu na koniec okresu. Istnieje również uproszczona forma składania wniosku o ,,Pożyczkę bezzwrotną”, wystarczą zaświadczenia o niezaleganiu wobec Urzędu Skarbowego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a także oświadczenie o sytuacji finansowej.

Pożyczka Bezzwrotna Idea Banku – czy, aby na pewno?

Niepodważalne plusy produktu to: szybka decyzja kredytowa, brak konieczności posiadania stażu firmowego, wliczenie w koszty działalności odsetek finansowych od zobowiązania i możliwość umorzenia kapitału pożyczkowego, a także długi okres spłaty. Taki produkt to istna gratka dla świeżo upieczonych właścicieli firm, którzy mają spore trudności ze znalezieniem źródła finansowania na bieżącą działalność czy sfinansowanie drobnych inwestycji, lub zakup sprzętu.

Niestety, zgodnie z zasadą, iż nie wszystko złoto, co się świeci serwis Kredytdlafirm.biz.pl, po bliższym przyjrzeniu się ofercie produktowej znalazł klika minusów:

  • konieczność założenia konta firmowego w Idea Banku oraz utrzymywanie stałych miesięcznych wpływów w wysokości minimum 500 zł,
  • obsługa podatkowa firmy Tax Care, której miesięczny koszt w zależności od formy rozliczenia z fiskusem wynosi od 49 zł dla karty podatkowej i od 99 zł dla pozostałych form,
  • instytucja niechętnie dzieli się na stronie www. informacją na temat oprocentowania pożyczki. Po dokładnym reserchu, znaleźliśmy wysokość oprocentowania, które wynosi 24 %.

Reasumując, „Pożyczka Bezzwrotna” w Idea Bank to niewątpliwie innowacyjny produkt finansowy na rynku, zwłaszcza w dobie, gdy młode firmy mają nikłe szanse na dostanie kredytu firmowego na dogodnych warunkach w banku. Niestety w ostatecznym rozrachunku, wliczając koszty obsługi podatkowej firmy TAX Care, konieczność założenia konta oraz stosunkowo mało konkurencyjne oprocentowanie propozycja ta może okazać się droższa aniżeli standardowy kredyt gotówkowy.

———————————————————

czy wiesz ze?Nie zainteresowała Ciebie ta oferta? A może Credit Agricole będzie miał propozycję w sam raz dla Twojej firmy?

Kontakt | Google | Obrazki zamieszczone na stronie w oparciu o licencje Creative Commons