logo serwisu kredytdlafirm.biz.pl


PKO BP dla MSP, warto?

10 września, 2014

PKO BP to bank z wieloletnią tradycją, prawdziwy lider bankowości detalicznej oraz niekwestionowany ulubieniec seniorów. Od kilku miesięcy możemy naocznie obserwować jego drugą ,,młodość” jako efekt działań rebrandingu. Jak jednak zmiana percepcji marki przekłada się na produkty bankowe? Sprawdźmy na przykładzie oferty kredytu inwestycyjnego dla sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Idea kredytu inwestycyjnego skupia się wokół działań zmierzających do sfinansowania przedsięwzięć o charakterze rozwojowym, modernizacyjnym lub odtworzeniowym i związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą lub rolniczą. Zobowiązanie zaciągnięte w PKO dla celów inwestycyjnych ma kilka walorów:

  • długi okres trwania umowy, bo aż do 25 lat,
  • pieniądze do dyspozycji przedsiębiorcy mogą być postawione w różnych walutach, tj. polskich złotych, dolarze amerykańskim, euro lub franku szwajcarskim,
  • przy kwocie do 1 000 000 zł szybka decyzja kredytowa,
  • do 500 000 zł bez zaświadczeń,
  • możliwość zaciągnięcia zobowiązania już w pierwszych miesiącach prowadzenia działalności gospodarczej,
  • wypłata w transzach lub jednorazowa,
  • możliwość spłaty długu w ratach miesięcznych lub kwartalnych,
  • karencja w spłacie nawet 12 miesięcy.

Kredyt Inwestycyjny PKO BP dla MSP okiem eksperta

kredyt inwestycyjny pko bp dla mspPrzedsiębiorco – nim skierujesz swoje kroki do banku, celem złożenia wniosku przeczytaj koniecznie, co znaleźliśmy poza standardowymi pochwałami oferty produktowej, które zamieszczane są z reguły na pierwszych stronach.

Po pierwsze, karencja w spłacie rat kredytowych trwająca 12 miesięcy może nastąpić dopiero po terminie zakończenia realizacji inwestycji.

Po drugie, kwota, na jaką możemy zadłużyć się w banku nie może przekroczyć 80 % wartości netto przedsięwzięcia inwestycyjnego lub wartości brutto dla firm zwolnionych podmiotowo z obowiązku VAT-owskiego.

Po trzecie, okres spłaty kredytu wynoszący 25 lat jest maksymalnym terminem oferowanym przez bank. Standardowo dla klientów przechodzących przez uproszczony proces weryfikacji, okres ten wynosi 10 lat.

——————————————————————-

czy wiesz ze?Marek Kondrat to wspaniały aktor, ale i świetny przedsiębiorca. Ufa tylko sprawdzonym partnerom, w tym marce „pod znakiem lwa”. Dowiedz się jak wypada na tle konkurencji „Pożyczka dla przedsiębiorców” w ING Banku Śląskim.

Kontakt | Google | Obrazki zamieszczone na stronie w oparciu o licencje Creative Commons