logo serwisu kredytdlafirm.biz.pl


Kredyty refinansowane – podstawowe informacje

25 września, 2014

Kredyt refinansowy – związany jest z operacją bankowa polegająca na refinansowaniu, czyli wykorzystaniu zewnętrznych funduszy w celu zastąpienia środków pierwotnych wykorzystanych na jakiś cel. Skutkiem refinansowania jest sytuacja , w której środki pierwotne mogą być znów użyte do finansowania poprzednich lub innych celów.

Kredyty Refinansowe a obniżenie kosztów kredytu hipotecznegoWśród klientów banków najpopularniejsze są ostatnio kredyty refinansowe przeznaczone na budowę domu, pokrycie kosztów remontu domu, zakup mieszkania. Posiadając kredyt hipoteczny, kredyt mieszkaniowy można starać się o kredyt refinansowy w innym banku szukając w ten sposób oszczędności. Decydując się na kredyt refinansowy możemy zaoszczędzić nawet do 30% wcześniej zaciągniętego kredytu.

Decyzji o wzięciu kredytu refinansowego nie powinno się jednak podejmować pochopnie. Co prawda banki kuszą kredytobiorców atrakcyjnymi warunkami , obniżeniem kosztów, jednak większość korzyści dotyczy pierwszego roku lub dwóch trzech pierwszych lat kredytowania. Trzeba dobrze policzyć, czy w całym czasie kredytowania zyskamy na kredycie refinansowym w innym banku. Kto może starać się o refinansowanie kredytu? Osoby , które co najmniej od półtora roku systematycznie spłacają kredyt hipoteczny, mieszkaniowy. Chcąc zmniejszyć oprocentowania i ratę kredytu mogą udać się do innego banku i złożyć wniosek o kredyt refinansowy.

Czy to się opłaca, czyli jakie pułapki kryją kredyty refinansowe?

Koszt kredytu:

  • opłata za rozpatrzenie wniosku,
  • oplata za nowy wpis do hipoteki,
  • marża,
  • brak możliwości wcześniejszej spłaty kredytu
  • lub wysokie koszty z ta operacja zwiane,
  • brak możliwości wpłacania podwójnych lub większych rat jednorazowo,
  • mniejsze oprocentowanie, ale tylko przez pierwsze trzy lata.

Mimo wszystko kredyt refinansowy może być jednak korzystną alternatywą do posiadanego już przez nas kredytu hipotecznego. Zawsze rata takiego kredytu będzie choć trochę niższa od raty kredytu hipotecznego. Właściwie każdy bank ma w swojej ofercie kredyt refinansowy, więc jest z czego wybierać. Warto rozpatrzeć ofertę mBanku, Gold Finanse lub Open Finanse.

Kontakt | Google | Obrazki zamieszczone na stronie w oparciu o licencje Creative Commons