logo serwisu kredytdlafirm.biz.pl


Gdzie starać się o kredyt dla nowych firm z poręczeniem EFI ?

24 września, 2014

porady na temat kredytów dla nowych firm

Dzięki wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej, wielu młodych i ambitnych ludzi nie musi już szukać kredytów dla nowych firm na terenie naszego kraju.

Czego dowiesz się z tego artykułu:

  1. Co to jest poręczenie EFI?
  2. Jakie banki podpisały umowę z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym?
  3. Kto może otrzymać kredyt i na jakich warunkach?

Po pierwsze by program ten mógł w ogóle funkcjonować  potrzebny jest bank, który podejmie się rozdysponowania tych środków. W Polsce są nimi: Pekao SA i FM Bank. Każdy z nich otrzymał limit kwoty jaką mogą rozdysponować przedsiębiorcom w ramach EFI. W przypadku Banku Pekao SA jest to  200 mln złotych, zaś FM Bank otrzymał 68, 7 mln złotych.

Umowa EFI dokładnie mówi jaki typ zobowiązań powinien zostać objęty poręczeniem. Jeśli mowa o zobowiązaniach na tak zwane start-upy, mamy na myśli kredyty obrotowe dla nowych firm. O tym, który wniosek  zostanie objęty poręczeniem decyduje bank. Program sprowadza wszelkie formalności do minimum, niekiedy wystarczy sam podpis wnioskodawcy. Może on zapomnieć o przygotowaniu biznesplanu, analizy finansowej dla swojej firmy. Co najważniejsze nie potrzebuje on dodatkowych zabezpieczeń.

O kredyt dla nowych firm z poręczeniem z EFI można się starać, tak jak było to już wyżej wspomniane w Fm Banku i w banku Pekao SA. Jedynym warunkiem jest czas funkcjonowania przedsiębiorstwa, który nie może być dłuższy niż 2 lata. Ponadto zakład pracy powinien w ciągu tego czasu wystawić przynajmniej jedną fakturę, bądź rachunek, które zostały opłacone przez partnera. W rzeczywistości wygląda to nieco prościej. Załóżmy, że firma ,,Krzak“ 23 marca 2012r. rozpoczęła swoją działalność  i jeszcze w tym samym dniu udało jej się sprzedać swój pierwszy produkt. W efekcie spełnia wymagania programu. Kwota pieniędzy z EFI w  Pekao SA wynosi maksymalnie 20 tys.  złotych.

Drugim bankiem uczestniczący, w programie jest FM Bank.  O gotówkę mogą się starać tylko, ci którzy nie prowadzą działalności dłużej niż 12 miesięcy. W wypadku przedsiębiorstw funkcjonujących od dnia założenia działalności do 3 miesięcy, bank użycza do 15 tys. złotych. Dług ten można spłacać przez dwa lata.

Kredyt z poręczeniem z EFI ma wiele zalet. Na pewno jest znacznie bardziej korzystny niż kredyt komercyjny. Pozwala ograniczyć ilość formalności koniecznych do załatwienia i upraszcza sam proces składania wniosku kredytowego. Pozwala zapomnieć o zabezpieczeniach, wekslach czy wpisach do hipoteki.

——————————————————————————————–

czy wiesz ze?

 

Zero złotych prowizji? Czy taka oferta Ciebie interesuje? Sprawdź warunki Pożyczki Bezzwrotnej” w Idea Bank.

Kontakt | Google | Obrazki zamieszczone na stronie w oparciu o licencje Creative Commons